karabuksozgazetesi 21 Takipçi | 31 Takip

Altıparmak; “Aslı Yok Yaylasında 1500 Koyunum Var”

2009-12-21 10:10:00
 


29 Mart yerel seçimlerinde Demokrat Parti Belediye Başkanı adayı olan Dursun Altıparmak, dokuz ay sonra ilk kez gazetemize konuştu. Karabük gündemini takip ettiğini ve gelişmelerin hiç hoş olmadığını belirten Altıparmak, “Karabük kaybetmeye devam ediyor” dedi.

**

Karabük halkının geleceğini düşünerek hareket etmediğini belirten Altıparmak, “Karabük halkı günlük ve anlık düşünerek hesap yapıyor ve kaybediyor. Geleceğe yönelik objektif kararlar veremiyor” dedi.

**

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerini nasıl gerçekleştireceğini de merak ettiğini belirten Altıparmak “Projeler güzel fakat maliyet yüksek. 40 trilyon borçla 100 trilyonluk yatırım nasıl yapılır merak ediyorum” dedi.

**

Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin işsizlere yönelik projelerini de hatırlatan Altıparmak, “Hani OSB’deki yatırım ne oldu, Çankırı’da şaşalı temel attıydı 500 işçi alacaktı, ne oldu? Birçok işsiz genç bu vaatlere inandı. Vergili’nin vaatleri aslı yok yaylasında 1500 koyunum var atasözünü hatırlatıyor” dedi

  

1989-1994 yılları arasında Karabük belediye başkanlığı görevi yapan, ardından 29 Mart 2009 seçimlerinde Demokrat Parti’den belediye Başkan adayı olan, 12 bin 263 oy alarak Partisini Karabük’te üçüncü parti yapan ve Belediye Meclisine üç DP’li girmesini sağlayan Dursun Altıparmak, Karabük gündemi, siyaset üzerine aylar sonra gazetemize konuştu.

            Karabük gündemini çok yakından takip ettiğini belirten ve gelişmeleri hiç hoş karşılamadığını belirten Altıparmak, özellikle Belediye Meclisi ile gelişmelerin Karabük adına üzücü olduğunu söyledi.

            Bu yönde gelişmeler ne olur şeklindeki gazetemizin sorusunu Altıparmak “ olayı ayrıntıları ile bilmiyorum. Ama açılımla ilgili konuşma Meclis tamamlandıktan sonra gündem dışı olarak yapıldıysa sorun olmaz. Ama tam tersi olduysa sıkıntı yaratabilir” diye cevapladı.

            GÜNLÜK HESAPLAR KAYBETTİRİYOR

Karabük’ün kaybetmeye devam etiğini belirten Altıparmak “ Karabük halkı günlük ve anlık hesaplar yapıyor. Geleceğe yönelik objektif kararlar veremiyor. Bu eksiklik Karabük’e kaybettiriyor. Karabük bugün yanlış verilen kararların acısını çekiyor. Karabük bugün modern bir değil, kasaba görüntüsüne bürünmüş, asosyal olmuş, gittikçe de küçülen bir şehir olmakta” dedi.

            ADAY OLMAK DEĞİL, NETİCE ALMAK ÖNEMLİ

 

            Genel seçimlerde Milletvekili adayı olmayı düşünüyor musunuz? Şeklindeki gazetemize sorusunu Altıparmak “ Bu ortamda, Türkiye’nin şu ortamında bir şey demek için çok erken, Önemli olan aday olmak değil, netice almak.Körüne körüne atılmak değil.  Karabük’te bir çok siyasi parti var ve bunların adayları muhakkak olacaktır. Ama sık eleyip ince dokumak lazım. Şu an her şey için çok erken” dedi.

            Demokrat Parti ve Anavatan Partisinin birleşmesini değerlendiren Altıparmak, birleşmenin geç kalmış bir birleşme olduğunu, 2007 yılında bu birleşmenin olması gerektiğine savundu ve “ bu birleşme 2007 yılında olsaydı, sonuçlar fraklı olurdu. Geç bir birleşme oldu ve 2007 yılındaki gibi heyecan yaratmadı. Geç kalındı” dedi.

            ASLI YOK YAYLASINDA 1500 KOYUNUM VAR

            Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin  40 trilyon borçla 100 trilyon tutarındaki projelerini nasıl gerçekleştireceğini merak ettiğini belirten Altıparmak, “ Vergili seçim öncesi bir çok vaade bulundu. İşsizlere iş vereceğim dedi. OSB temel attı. Çankırı Kurşunlu’da temel attı. Ama netice hiçbir gelişme yok. Karabük’teki inşaatta tek bir çivi çakılmış değil. Bir çok işsiz genci bu vaatlerle peşinden sürükledi. Hani sonuç nerde? Nerde fabrikalar? Bence Karabük’te yapacağı projeleri gerçekleştirmesi de şimdilik güç gözüküyor. 40 trilyonluk borçla 100 trilyonluk yatırım nasıl yapacak? Cebinden mi karşılayacak. Vergili’nin işi aslı yok tarlasında 1500 koyunum var atasözünü hatırlatıyor” dedi.   


191
0
0
Yorum Yaz