karabuksozgazetesi 21 Takipçi | 31 Takip

Cumayanı Köyünde Ödül Töreni

2009-06-03 09:51:00

Karabük merkeze bağlı Cumayanı köyünde Halk Eğitim Kurslarını ve Türk Hava Kurumu tarafından açılan model uçak kurslarını bitiren öğrenciler ile Kız futbol takımına törenle sertifikaları ve ödülleri verildi.

            Dün Cumayanı ilköğretim bahçesinde yapılan sertifika ve ödül törenine Vali Nurllah Çakır, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, Müdür yardımcısı Nevzat Türkan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Arslan katıldı.

            Vali çakır, burada yaptığı kısa konuşmada, eğitim alanında Cumayanı köyünde yapılan çalışmaların memnuniyet verici olduğunu, özellikle çocukları yetiştiren kadınların eğitimin daha da önemli olduğunu vurguladı ve Cumayanı kız futbol takımına Ovacık’ta kamp yapmaları için annelerinden izin istedi.

            Vali Çakır “ sadece eğitim alanında değil, KÖYDES kapsamında da köyün alt yapı çalışmalarını yapıyoruz. Kanalizasyon sorunu hal oldu. Su sorunu bitti. Bu yılda KÖYDES kapsamında çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

            Daha sonra Karabük Halk Eğitim Merkezi tarafından Cumayanı Köyünde bayanlara yönelik açılan el sanatları kurslarını bitiren bayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

            Ardından Türk Hava Kurumu tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik açılan model uçak kursunu bitiren öğrencilere sertifikaları verildi, kitap hediye edildi.

            Son olarak ise Karabük’te ve Batı Karadeniz Bölgesinde yıldız kızlarda birinci olan Cumayanı Kız Futbol takımına ödülleri verildi. Vali Çakır tüm öğrencileri kutladı ve başarılarının devamını diledi. Tören Vali Çakır’ın tüm öğrencilere kitap dağıtması ile son buldu.

86
0
0
Yorum Yaz